504 Timeout Error

Hi

I send test message from SMTP plugin in Wordpress but dashboard returns 504 Timeout error. A couple of hours ago, I allowed Cloudflare IPs on our web server, disabled Fail2ban and Modsecurity - the issue persists.
When I pause Cloudflare on my website work without any problems.
Please let me know if Cloudflare uses some kind of cache or tries to contact web server every time connection is requested by client.

What is the domain name?

Are you on a shared hosting?

Hm, maybe this is an issue if you have got an A mail record :orange: cloud (instead of being :grey: cloud) at Cloudflare dashboard?

• if the sending issue is related to this one …

Moreover, have you tried to check this article for some usefull information regarding 504 Timeout error:

Otherwise, it could be some hosting issue due to Web server or PHP.

Cloudflare will only wait 100 seconds for the request to complete.

Do you run some script which takes longer than that?

Due to the cache, there are options at Cloudflare dashboard to configure and setup cache for your domain, but there are also a ton of a caching plugins for WordPress.
May I ask if you use one of them at your host/origin?

Do you get some errors shown up in your console of your Web browser?

Any erros at error.log file?

Have you tried contacting your hosting provider?

You can get in touch with Cloudflare support in case for a quicker resolution

1 Like

Hi,

Thank you for replay
My website is hosted on Plesk system

I am using WP Rocket for the cache.
I contact Plesk support to fix issues but, they try a lot of ways to fix but the issue is still there.
I also contact Cloudflare support but a ticket is still open from Friday :frowning:

Have you tried deactivating it?

Jesi li iz Hrvatske?, ili se razumujemo ovako? :smiley:

1 Like

No, Because when I pause cloudflare I see that work without any problems.

Jesam, mozemo mi i na hrvatskom :slight_smile:

1 Like

Super :slight_smile:

Za Plesk, ok, međutim znaš li je li ti web server Apache ili Nginx?

Dakle, kad deaktiviraš Cloudflare, ili staviš na :grey: tada ti sve radi?

Imaš WordPress instaliran putem HTTPS-a?

Ujedno, nadovezano za WP Rocket, na Cloudflare DNS kartici, koristiš li A zapise ili imaš i nekakvi CNAME?

Jesi li u WP Rocket sučelju upisao API ključ za Cloudflare?

Za SMTP, koristiš ovaj dodatak ili neki drugi? - WP Mail SMTP by WPForms – WordPress dodatak | WordPress.org Hrvatski

Kako ti glasi domena? Jel se može isprobat?

1 Like
  1. Stranica je na Nginx
  2. Ja ga deaktivirao bas preko “pause” opcije u dashboardu u sucelju ne u DNS postavkama.
  3. Da stranica ima HTTPS, taman prije ovih problema nesto mi je agent napravio sa certifikatia i od tada samo ovi problemi…
  4. WP Rocket ima instalira kljuc, i radilo je prije bez problema…
  5. Bas koristim taj plugin za SMTP :slight_smile:
  6. Web adressa: https://zazeli-brdovec.hr/

Error log zapis ti ništa ne kazuje na te greške?

Možda se SSL certifikat nije uspješno generirao na serveru jer si imao Cloudflare uključen.

Obično stvar biva, kada se mora generirati ili obnoviti, tada Cloudflare na “pause” ili :orange: stavljat na :grey: pa tako.
Ili ima još tri varijante, uglavnom, malo je zafrknuto to, međutim da se riješiti.

Da li ti se ta greška pojavljuje učestalno, stalno ili tu i tamo, povremeno?

Ja sam pokušao, prošlo uredno putem kontakt obrasca - ali vidim da je IP adresa hostinga, a ne od Cloudflare-a, dakle trenutno imaš Cloudflare na “Pause” očigledno?

Gore sam spomenuo WP Rocket i upotrebu CNAME zapisa, koju očigledno imaš:

Pokušaj ovako:

a) maknut CNAME
b) kreirati dva A zapisa, od čega:

A zazeli-brdovec.hr usmjeriti na 88.99.81.232
A www usmjeriti na 88.99.81.232

c) Oba novokreirana A zapisa na :orange: staviti
d) isključi “Pause”
e) stavi SSL na Full SSL.

Možeš li napraviti snimku zaslona (screenshot) DNS zapisa koje imaš na nadzornoj ploči Cloudflare-a?

Ovo provjeriti, što bi značil da imaš A mail i :grey: (tako i mora biti da bi email funkcionirao) - ali ako imaš Cloudflare na “Pause” onda treba provjeriti:

1 Like

Nisam sto postu siguran da li je Ngix, ali bi treba biti:
Evo errori nakon timouta…
mod_fcgid: read data timeout in 240 seconds, referer: https://zazeli-brdovec.hr/wp-admin/admin.php?page=wp-mail-smtp&tab=test
End of script output before headers: admin.php, referer: https://zazeli-brdovec.hr/wp-admin/admin.php?page=wp-mail-smtp&tab=test

Kad sam sastavlja stranicu prije 3 mjeseca nije bilo nikakvih problem sve dok nisam imao problem s Certifikatima od (Lest encrypt) non stop su mi slali da se za 20 dana nece uspjeti renewat, kontaktirao sam podsku ali su mi govorilo kao da je to normalono i za cloudflare kao da je drugacije u smislu da su im drugaciji certifikati. Nakon sto mi je plesk sustav poceo slati opet sam im poslao poruku nakon toga su nesto dirali na sereru i poceo sam imati problema sa Clouflareom od 504 errora i 524 error

524 error mi je krenuo tako da nisam uspio upce uci u wp admion, samo bi me izbacilo nakon 2,3 minute…

Da bi obnovio Let’s Encrypt SSL certifikat kojeg imaš putem PleskPanel-a, moraš prije nego što pokreneš postupak obnavljanja, A zazeli-brdovec.hr i A www staviti na :grey:.
Potom pokreneš postupak obnove.
Nakon obnove SSL-a, vratiš na :orange:.
I tako svaka cca. 3 mjeseca.

Ovo je do servera, ne do Cloudflare-a.

Moguće, opet zbog SSL-a, ovisno imaš li definirano da ti je wp-admin samo putem SSL-a sa define('FORCE_SSL_ADMIN', true); u wp-config.php datoteci ili ne, vidi ovdje:

1. Nije baš normalno
  2. Cloudflare Unversal SSL certifikat postoji, ali ako imaš na SSL kartici odabrano Full SSL, tada na svom serveru za tu domenu (uključ. pod-domene) moraš imati važeći SSL certifikat već instaliran, u protivnom ideš na Flexible SSL (koji se ne preporuča), vidi ovdje zašto:

Realno gledajući, na Hetzner-u si, a poznavajući servere što imaju, moralo bi sve raditi - međutim ovisi kako imaš složeno.

Nadalje, e sad, kažeš nešto su već radili na serveru … postoji mogućnost da mi ustupiš pristup i na PleskPanel i Cloudflare pa da zajedno vidimo i riješimo.

Jeli potrebno, od strane servera renew-at?
Ili to cloudflare radi? posto sam vidio da certifikat tek istjece u 12 mjesecu? na plesku mi se 4 mjesec ?

Da to mi je od server, kad sam pokusavao taj error dobiti nakon 504, da vidim koji je tocno problem…

Upravo sam pogledao wp-config uopce nemam definira taj kod define(‘FORCE_SSL_ADMIN’, true);

Što se dogodi kada uključiš WordPress debug sa sljedećim u wp-config.php?:

define('WP_DEBUG', true);
define('WP_DEBUG_LOG', true);
define('WP_DEBUG_DISPLAY', false);

Ako imaš SSL certifikat generiran od strane Plesk-a, njega moraš obnavljat opisanim postupkom (gasit Cloudflare privremeno, na :grey:, pause, pa obnovit, pa vratit na :orange:).

Cloudflare-ov Universal SSL certifikat se sam od sebe obnavlja.

Ok.

Iako, nakon svega navedenog do sada, vjerujem da je do host/origin-a (kompatibilnost, PHP) a ne do Cloudflare-a samog jer zašto ti se skripta vrti 240 ili više sekundi?

Upravo probao nikakave error mi ne izbacuje…
Primjecujem da mi cak malo bolje radi…

Vjerujem da svi ovi problemi nastali posto nisam znao prije da se mora isljucivat i opet paliti…
Mada meni navodi plesk da ce se to samo obnavljati ali ne primjecujem bas tako…
Jedina mi je opcija u Plesku da ponovno izdam certifikat, morat cu jos to provjeriti.
Vjerujem da se na kraju sve vrti oko certifikata jer prije toga radilo bez ikakavih problema.

Evo ako zelis mozes pogledati moje DNS postavke
Screen Shot 2021-03-14 at 16.34.56|690x303

Takoder hvala sto se trudis pomoci :slight_smile:

1 Like

Lako moguce, Nisam siguran zbog cega, ali takoder sam primjecivao da je izbacivao neke errore i kad se ugasio cloudflare, tako da je konfiguracije servera puno utjecala.

1 Like

Probaj, vidi, javi povratno. Ako neće ići, možemo se makar povezati pa zajedno to riješimo ako nikako drugačije.

Hvala. Uvidom u snimku zaslona za tvoje DNS postavke na Cloudflare-u, sve je kako mora biti.

Da, vrlo moguće, treba vidjeti.

1 Like

Za sada, sam uspjesno popravio SMTP greske bilo je na kraju problem u plesk konfiguraciji.

Hvala na pomoci!

1 Like

Ma hajd? A tako znači.

Drago mi je da si uspio riješiti! :slight_smile:

1 Like