APO is serving old version of homepage

I use Litespeed chache.

I noticed on mobile phone in Firefox and Safari I get old verision of homepage.
In Chrome it is ok.

When I enable development mode to by-pass CF I get new version in Safari and FF. Of course I emptied cache.

I tried to purge homepage when APO is enabled but still get old version.

I tested in this way.

1. APO enabled

2. Emptied cache in browser

3. Get old version of homepage

4. Disabled APO

5. Emptied cache in browser

6. Get new version of homepage

7. Enabled APO

8. Emptied cache in browser

9. Got old version

It seems like APO has old version. Is it possible that APO holds old version of home according to
Default Front Page TTL?

Not to say I have two sites and both behave in this exact way.

I will not use APO for now but that is really bad.

Thank you for the help

Try clearing litespeed cache

I didn’t see anything in there about purging Cloudflare Cache. That’s where APO caches your page.

You can Purge Cache from the Cloudflare Plugin page in WordPress admin.

1 Like

But when I bypass CF with development mode I get new version. Litespeed has new version.

May I ask what happens if you disable Litespeed cache at the origin?

Assuming by the username, are you maybe from Croatia :croatia: ? :slight_smile:

I purged homepage (https://mydomain.com) in Caching → Configuration
That was step 0

Yes. From Croatia.

Sorry for other replies without quotes. I didn’t know how to quote

1 Like

Odlično :slight_smile:

Vidjeh na BUG forumu temu otprije, pa sam tako pretpostavio (Preporuka za CDN servis uz Wordpress (Razvoj web-stranica) @ Bug.hr Forum).

Samo označiš dio teksta, pa ti se pojavi “balončić” iznad gdje stoji “Quote” :wink:

slika

Da. Na kraju sam uzeo CF za 20$.
Dobro oko i pamćenje.

Da skužio sam u međuvremenu kako radi kvotanje. Mislim da ljudima neće biti drago za HR na forumu.

Pro plan, super. Brdo toga dostupno, jako dobar, pogotovo za web stranice gdje je posjeta s mobilnih korisnika - premda je danas cca. ~80% posjeta s mobitela.
Preporučam svakome tko može izdvojiti. Isplativo definitivno.

Ne brini, vjerujem da se neće naljutiti. Nismo takvog karaktera ovdje :slight_smile:
Samo lupi u :search: “croatia” pa će ti izbaciti neke naše gdje se spominjemo.

Vrlo moguće, ali nemoj uzeti 100% moju riječ, međutim bilo bi mi drago da se CF zajednica proširi i na ostale jezike - već sada postoji zasebno, mimo engleskog, njemački, španjolski i japanski ako dobro pamtim :slight_smile:

No, da ne duljim, možemo i ovdje, ili privatno, ili ti mogu pomoći direktno, međutim ono koliko shvaćam i što sam polovio, dakle imaš Pro plan, WordPress i koristiš APO, a pritom Litespeed cache od davatelja hosting usluga ti je uključen, jel tako?

Slažem se. Uzeo sam ustvari CF jer sam imao click bombing. Mislim da sam na kraju skužio da su Rusi pa sam ih stopirao ovdje. Google je isto skužio anomaliju s klikovima pa su napravili umanjanje prihoda za prošli mjesec.

Da. Litespeed cache i CF pro plan.

Ne znam kako je s drugim stranicama ali homepage vidim da je prestari.
Čim isključim APO ili uključim development mode stvar radi.
S tim da je mobile Chrome Ok ali Firefox i Safari nisu.
U međuvremenu sam smanjio TTL za homepage u Litespeedu na 6 sati.

1 Like

A pazi ovo. Imam u FF otvoren home s novom verzijom. Uključim ponovno APO napravim refresh dobijem staru verziju.
Isključim APO, napravim refresh i dobijem novu verziju.

Totalno ludilo. Ja bi rekao da APO ne radi odnosno da ima cachiranu startu verziju. I napravio sam purge barem dva puta.

99% bi rekao da je problem homepage TTL za APO. Kao da mu stoji z cachu zbog toga. Nema drugog objašenjenja.

1 Like

Ono što mi se doima da ti se događa pritom, Litespeed ti zadržava kako navodiš, 6 sati, a Cloudflare to “poštuje” te samim time ne uzima u obzir je li išta promijenjeno, jer je vrlo vjerojatno “page cache” litespeed-a ostao nepromijenjen.

Samim time, pritom moguće da su se i HTTP zaglavlja (npr. cache-control i druge) samo “prepisale”, stoga Cloudflare vraća ono što ima iz cache-a - ako, jer po zadanome (default) HTML stranice nisu u predmemoriji (cache), već primjerice po standardu CSS, JS, fotografije, fontovi i sl.

Nešto više o “default” ekstenzijama koje se predmemoriraju (postoji stavka Cache Level: Cache Everything - e tada ako to imamo uključeno na tzv. “Page Rules” pravilima, znači da Cloudflare u predmemoriju stavlja i dohvaćeni “html” kod od stranice).

Više o “standardnim” ekstenzijama koje ulaze u “default cache extensions/mime-type” ovdje:
https://developers.cloudflare.com/cache/about/default-cache-behavior

Nešto slično kako opisuješ, ja sam doživio na tzv. Enginetron-u, odnosno neki davatelji hosting usluga u RH, tipa Plus, Avalon, DDH općenito (infonet i sl. koji djeluju pod okriljem DHH-a) koriste Nginx i Apache, tj. Engintron.
Ja sam njih morao na ticket cimati da mi isključe to jer mi je radilo izazove i probleme.

Da, baš to. To sam dodao u moj predhodni post. Ustvari TTL za homepage je bio puno dulji. Kao neki default.
Ali mi nije jasno zašto CF poštuje to za vlastiti cache. Ako kažem purge onda treba napravi purge bezrezervno.

EDIT. Malo sam pročitao tu stranicu i sad je jasnije. Razumijem da kao po defaultu čuvaju definirani cache time limit od strane servera. A ništa, morat ću napraviti cache rule za homepage.

A ništa, malo ću se pozabaviti s tim ali do daljnjeg ništa od APO. A tako mi je fino čuvao server.
Baš me zanima kako će biti CPU tokom dana bez APO-a. Imam neki semi-dedicate s 2 CPU i baš fino drži ovih dana.

Hvala

1 Like

Ono što iz iskustva znam, da, moguće da ti Litespeed zadržava kako god ti postavio vrijednosti za predmemoriranje, tako kako je, a da pritom APO za Cloudflare čak i da “osjvžei” set predmemoriranih stranica, opet će prikazati “zastarijele”.

Pretpostavljam, nisam siguran je li to točno situacija kod tebe, ali tako je bilo kod mene.

Drugo iskustvo, npr. imao sam cache složen na “php-fpm” servisu (fastcgi) za WordPress.
I k tomu Cloudflare cache.
U tom slučaju, php-fpm mi je radio problem, jer na Cloudflare-u mi se nikada nije osvježio, odnosno ili je kasnilo i nije povuklo pa sam vidio stalno zastarijelo, umjesto novog, promijenjenog.

Treća sreća, bila je kod Page Cache postavke u W3 Total Cache dodatku, postavljeno na sat vremena, a k tomu sa ja Cloudflare-u imao Cache Everything.
Tu se je nešto kosilo, opet, dodatak je bio krivo postavljen, a Cloudflare nije imao uključenu opciju “Origin cache control”, već neku svoju - nisam obraćao pažnju, pa se je vrijednost prepisala i postavila na dan ili čak mjesec dana, i tu sam imao novonastalu zbrku.

Evo napravio sam rule za homepage:
Browser Cache TTL = 3 sata

Pa ću vidjeti ponašanje.

S tim da mi nije jasno da li je to rule za CF cache. Tako bi trebalo biti.
“Ako je homepage koristi TTL 3 hours.”

Ali i dalje mi je ludo da nema hard purge.

Oko WordPress APO-a, preporučam da baciš oko i na post niže koji sadržava dosta korisne stvari, onako, kada stigneš, čisto da imaš informacije pri ruci u upotrebi:

Ono što sada još mogu dodati, premda je već dosta kasno, ili bolje rečeno rano - gotovo je ura na 5 u jutro - malo mi i mozak ne radi već najbolje, međutim potrudit ću se odgovoriti tijekom dana, a i povezat ćemo se pa možemo zajedno ispitati stvar da ti se pomogne :wink:

Do tada, unaprijed Ti hvala na strpljenju :slight_smile:

Ok. Slažem se. Ja isto idem spavati pa preko dana proučim. Hvala na pomoći.
Laku noć

1 Like

This topic was automatically closed 3 days after the last reply. New replies are no longer allowed.